Ndërlidhjet

JERUSALEM/UASHINGTON


Kryeministri Ehud Olmert tha se Izraeli po e shqyrton mundësinë e përgjigjjes, pas një sulmi të sotëm vetëvrasës, nga i cili u vranë tre persona në qytetin bregdetar, Eilat. Njëherësh në Uashington, Shtëpia e Bardhë nëpërmjet të një kumtese, "dënoi fuqishëm" sulmin dhe "grupet e tilla terroriste palestineze, përfshirë Hamasin, që ndërmarrin aksione të këtilla barbare". Në kumtesë thuhet, poashtu, se barra për parandalimin e sulmeve të këtilla i takon Autoritetet Palestinez.
XS
SM
MD
LG