Ndërlidhjet

PRISHTINË


Duke besuar se pakoja e zotit Ahtisaari do ti hapë Kosovës perspektivën për ndërtimin e shtetit të pavarur e sovran, kryeministri Agim Çeku u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të përmbahen nga protestat dhe kundërshtimet ndaj propozimit për status, që Prishtinës do ti dorëzohet më 2 shkurt. Zëdhënësja Ulpiana Lama tha se kryeminsitri Çeku ka vlerësuar se Kosova nuk duhet të destabilizohet në këtë fazë të vendimit për statusin e saj.
XS
SM
MD
LG