Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri i Jashtëm gjerman Frank Valter Steinmeier së bashku me shefin e diplomacisë evropiane Javier Solana dhe komisioneren për Marrëdhënie me Jashtë Benita Ferrero Valdner, do të vizitojnë Beogradin më 7 shkurt. Siç njofton agjencia e lajmeve AFP, në fokus të takimit do të jetë "perspektiva evropiane" e Serbisë dhe statusi i ardhshëm i Kosovës.
XS
SM
MD
LG