Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush ka shprehur keqardhje për dhunën e fundit në Liban duke paralajmruar që Irani, Siria dhe Lëvizja Hezbollah duhet të thirren për të "dhënë llogari" për tentim të destabilizimit të situatës në Liban. Presidenti Bush nëpërmjet një deklarate tha se përderisa miqtë e Libanit po mundohen t'i ofrojnë ndihmë qeverisë për ndërtimin e shtetit të lirë dhe sovran, Siria, Irani dhe Hezbollahu po punojnë për t'a shkatërruar atë.
XS
SM
MD
LG