Ndërlidhjet

BAGDAD


Festa e Ashureve e myslimanëve shi-it në Irak u shënua sot me dy shpërthime që si cak kishte pelegrinët. Nga shpërthimi i parë në qytetin Kanakin, afër kufirit me Iranin u vranë së paku 11 veta dhe më shumë se 30 u plagosën. Ndërkaq në sulmin tjetër afër një xhamie në po këtë qytet, së paku 12 janë vrarë dhe 40 janë plagosur.
XS
SM
MD
LG