Ndërlidhjet

RRIPI I GAZËS


Grupimet palestineze, Hamas dhe Fatah, që ditëve të fundit ishin përleshur ndërmjet veti, kanë shpallur arritjen e marrëveshjes për armëpushim. Kjo marrëveshje u shpallë nga ministri i jashtëm palestinez, Mahmoud al-Zahar, pas bisedimeve ndërmjet kryeministrit Ismail Haniyah nga Hamasi dhe një zyrtari të lartë të Fatahut, që përfaqësonte presidentin e autoritetit palestinez, Mahmud Abbas.
Gjatë pesë ditëve të luftimeve janë vrarë së paku 30 vetë.
XS
SM
MD
LG