Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatori amerikan Joseph Biden, një kritik i zëshëm i politikave të presidentit Bush, e ka shpallur sot kandidaturën për president të ardhshëm të Shteteve të Bashkuara. Biden u është bashkangjitur kandidatëve tjerë, përfshirë senatorët Hillary Clinton, Barack Obama dhe Bill Richardson për të hyrë në garë për shefin e ardhshëm të Shtëpisë së Bardhë.
Joseph Biden në vitin 2002 votoi për t'a autorizuar presidentin Bush që ta përdorë forcën ushtarake në Irak, por prej ateherë është kundërshtarë i luftës.
XS
SM
MD
LG