Ndërlidhjet

BAGDAD


Qeveria irakiane u ka bërë thirrje vendeve fqinje përfshi Sirinë dhe Iranin, për t'u takuar në mars ku do të diskutohej situata politike dhe e sigurisë në Irak. Ndërkohë bëhet e ditur se janë ndaluar të gjitha fluturimet nga Siria për në Irak, në kuadër të përgatitjeve të qeverisë irakiane për një fushatë të re sulmesh ndaj kryengritësve në Bagdad dhe rrethinë.
Në zhvillime të tjera së paku 6 veta janë vrarë dhe 12 janë plagosur pas një shpërthimi mëngjesin e sotëm në qendër të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG