Ndërlidhjet

PRISHTINË


Propozimi i Martti Ahtisaarit do të jetë në dobi si të shqiptarëve, ashtu edhe të serbëve dhe komuniteteve tjera në Kosovë, deklaroi shefja e Zyrës amerikane në Prishtinë, Tina Kaidanow.
Gjatë një vizite në pjesën veriore të Kosovës, Kaidanow ka thënë se qeveria amerikane vlerëson se pas 7 viteve, ka ardhur koha e zgjidhjes së statusit, dhe i ka siguruar serbët e atjeshëm se pakoja e Ahtisaarit në formën më të mirë do t'i garantojë të drejtat e tyre në Kosovë.
XS
SM
MD
LG