Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ligjvënësit e Bashkimit Evropian sot u kanë bërë thirrje vendeve nga mbarë bota për moratorium të menjëhershëm ndaj dënimit me vdekje.
Në rezolutën e Parlamentit Evropian thuhet se blloku e konsideron dënimin me vdekje "ndëshkim të vrazhdë dhe çnjerëzor".
XS
SM
MD
LG