Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara dhe Rusia do të mbajnë disa takime të nivelit të lartë gjatë javës, me ç'rast do të adresohen një varg çështjesh në marrëdhëniet mes dy vendeve. Bisedimet filluan sot me takimin e sekretares së Shtetit Condoleezza Rice dhe Ministrit të Jashtëm Sergei Lavrov. Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Sean McCormack tha se ndër temat e diskutimit do të jetë edhe Kosova.
XS
SM
MD
LG