Ndërlidhjet

QYTETI I VATIKANIT


Papa Benedikti tha se dialogu mes të Krishterëve, Myslimanëve dhe Hebrenjve është vital, dhe u bëri thirrje të krishterëve në Lindjen e Mesme të mos braktisin rajonin.
Papa u tha anëtarëve të një fondacioni për dialog ndërfetar se "dialogu ndërfetar dhe ndërkulturor nuk është vetëm opcion, por nevojë vitale e kohës".
XS
SM
MD
LG