Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryekleriku shiit në Irak ka bërë thirrje për unitet dhe dhënie fund të dhunës sektare.
Ayatollah Ali al-Sistani ka thënë se dallimet ndërmjet shiitëve dhe sunitëve kanë ekzistuar me shekuj të tërë, por nuk duhet të jenë arsye për gjakderdhje.
XS
SM
MD
LG