Ndërlidhjet

KANDAHAR


Qeveria afgane dhe forcat britanike do të ndërmarrin një sulm për ta rikthyer qytetin në jug të vendit, i cili u pushtua nga talibanët.
Rreth 200 deri 300 talibanë hynë të enjten në Musa Qala, përkundër marrëveshjes mes trupave afgane, britanike dhe liderëve fisnorë, se në qytet nuk do të lejohet asnjë forcë e armatosur.
XS
SM
MD
LG