Ndërlidhjet

FLORIDË


19 veta kanë vdekur në Floridë të Shteteve të Bashkuara pas një stuhie të fuqishme që shkatërroi qindra shtëpi dhe ndërtesa tjera.
Raportohet sy ky ishte kombinimi më vdekjeprurës i stuhisë dhe tornados që ka goditur Floridën në dekadën e fundit.
XS
SM
MD
LG