Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 121 njerëz e humbën jetën dhe më shumë se 200 u plagosën kur një kamion me eksploziv u përplas në një treg të ushqimeve në Bagdad.
Zyrtarët irakianë thanë se sulmuesi vetëvrasës kishte ngarkuar kamionin me rreth 1 ton eksploziv. Prej fillimit të vitit, ky është sulmi më vdekjeprurës në kryeqytetin irakian.
Po sot, të paktën dy veta e humbën jetën dhe rreth 30 u plagosën nga disa shpërthime në Kirkuk.
XS
SM
MD
LG