Ndërlidhjet

PRISHTINË


I dërguari i Shteteve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Frank Wisner sot arriti në Prishtinë. Sipas një njoftimi nga Zyra amerikane, zoti Wisner nesër do të zhvilloj takime të ndara me zyrtarët më të lartë të Kosovës dhe me Ekipin negociator. Kjo vizitë po bëhet disa ditë pasi i dërguari i Kombeve të Bashkuara, Martti Ahtisaari e paraqiti propozimin e tij për statusin e Kosovës në Prishtinë dhe në Beograd.
XS
SM
MD
LG