Ndërlidhjet

LONDËR


Tre ish oficerë të lartë të ushtrisë së Shteteve të Bashkuara kanë tërhequr vërejtjen kundër çfarëdo sulmi ushtarak kundër Iranit, duke thënë se një gjë e tillë do të kishte "pasoja katastrofale" për sigurinë në Lindjen e Mesme. Në një letër të botuar në gazetën londineze Sunday Times ata thonë se kriza lidhur me programin bërthamor të Iranit duhet të zgjidhet nëpërmjet të diplomacisë dhe kanë kërkuar nga Uashingtoni që ti hapë bisedimet me Teheranin "pa parakushte". Letra është nënshrkuar nga gjeneralët Robert Gard e Joseph Hoar dhe nga admirali Jack Shanahan.
XS
SM
MD
LG