Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush pritet të prezantojë sot planin e tij për buxhetin fiskal të vitit të ardhshëm para Kongresit të kontrolluar nga demokratët.
Presidenti Bush do të kërkojë nga Kongresi miratimin e rreth 245 miliardë dollarëve për operacionet ushtarake në Irak e në Afganistan.
Zyrtarë të administratës së presidentit thanë se kërkesa përfshin rreth 100 miliardë dollarë për operacionet në Irak dhe Afganistan për këtë vit, ndërsa më shumë se 145 miliardë dollarë për këto dy konflikte në vitin fiskal 2008.
XS
SM
MD
LG