Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush do t'a prezantojë sot para Kongresit të kontrolluar nga demokratët, planin e tij për buxhetin fiskal të vitit të ardhshëm.
Bush do të kërkoj nga Kongresi miratimin e rreth 245 miliardë dollarëve për operacionet në Irak dhe Afganistan.
Zyrtarë të administratës thanë se kërkesa përfshin rreth 100 miliardë dollarë për operacionet ushtarake në Irak dhe Afganistan për këtë vit, ndërsa më shumë se 145 miliardë dollarë për këto dy konflikte në vitin fiskal 2008.
XS
SM
MD
LG