Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 13 veta janë vrarë dhe më shumë se 50 janë plagosur pas dy shpërthimeve të ndara gjatë ditës në Bagdad.
Ndërkohë forcat irakiane dhe amerikane njoftuan se kanë vrarë liderin politik të milicisë së afërt me liderin e lartë shi-it Moqtada al-Sadr, gjatë një sulmi në shtëpinë e tij në Bakuba.
XS
SM
MD
LG