Ndërlidhjet

PRISHTINË


Me ftesë të qeverisë së Izarelit, kreu i Partisë Demokratike të Kosovës Hashim Thaçi ka udhëtuar sot për një vizitë tre ditore në Tel Aviv. Bëhet e ditur se Thaçi do të zhvillojë takime me zëvendëskryeministrin izraelitë Shimon Peres, liderin e opozitës Benjamin Netanjahu si dhe me ministrin izraelit të Jashtëm dhe atë të Mbrojtjes.
Thaçi në Tel Aviv do të takohet edhe me udhëheqës të Odës Ekonomike të Izraelit dhe investitorë të mundshëm në Kosovë.
XS
SM
MD
LG