Ndërlidhjet

BUKURESH


Ministri britanik për çështje evropiane, Geoff Hoon e përshëndeti sot planin e Martti Ahtisaarit për Kosovën, duke thënë se "ai sjellë paqe dhe stabilitet në një pjesë të vështirë të botës" dhe se "kjo mundësi nuk duhet të injorohet". Këto komente zoti Hun i bëri pas takimit me ministrin rumun, Mihai Razvan Ungureanu në Bukuresht.
XS
SM
MD
LG