Ndërlidhjet

VJENË


Remi Durlo, zëdhënës i zyrës së të dërguarit të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari ka thënë sot se Beogradi ende nuk i është përgjigjur ftesës për takimin në Vjenë më 13 shkurt. Ai ka thënë se "kemi marrë përgjigjje pozitive nga Prishtina, por jo edhe nga Beogradi" dhe ka shtuar se "po presim që ta marrim përgjigjjen, qoftë ajo pozitive, negative ose ftesë për shtyrje dhe do të shohim".
XS
SM
MD
LG