Ndërlidhjet

PRISHTINË


Federata Ndërkombëtare e Hendbollit e ka pranuar sot Federatën Hendbollistike të Kosovës si anëtare me të drejta të kushtëzuara, ka konfirmuar kryetari i kësaj federate, Mexhid Devaja. Ai ka thënë se vendimi u bë pas kërkesës së FHK-së dhe se vendimi për anëtarësim të plotë do të merret gjatë Kongresit të Federatës Ndërkombëtare që do të mbahet në Madrid. Kosova tashmë është anëtare me të drejta të plota e Federatës Evropiane të Hendbollit.
XS
SM
MD
LG