Ndërlidhjet

VJENË


Zëdhënësi i të dërguarit të posaçëm për statusin e Kosovës, Remi Durlo ka thënë se zyra e UNOSEK-ut ende nuk ka marrë përgjigjje nga Beogradi rreth pjesëmarrjes në bisedimet e ardhshme në Vjenë, dhe poashtu nuk ka marrë kërkesë për shtyrje.
"Nuk kemi marrë kurfarë përgjigjje nga Beogradi. Mendoj që përgjigjja e tyre do të jetë kërkesë për shtyrje të bisedimeve. Duhet të presim kërkesën para se të përgjigjemi", ka thënë Durlo.
XS
SM
MD
LG