Ndërlidhjet

PRISHTINË


Gjatë një vizite zyrtare në Izrael, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Hashim Thaçi u takua sot me zëvendëskryeministrin e Izraelit Shimon Peres.
Në komunikatën e PDK-së Thaçi citohet të ketë thënë se “tash Kosova është në fazën kur i duhet njohja ndërkombëtare, dhe në këtë kontekst shteti i Izraelit është shumë i rëndësishëm“.
Sipas z.Thaçi, zëvendëskryeministri Peres e ka siguruar atë për mbështetjen e Izraelit për pavarsinë e Kosovës dhe poashtu ka konfirmuar se do të bëhen projekte të veçanta për ndihmë Kosovës në fushën e ekonomisë.
XS
SM
MD
LG