Ndërlidhjet

BAGDAD


Armata amerikane njoftoi se shumica e operacioneve të sigurisë të planifikuara më herët kanë filluar të zbatohet në Bagdad. Trupa amerikane dhe irakiane kanë filluar të arrijnë në kryeqytet.
Ndërkohë bëhet e ditur për së paku 11 të vrarë nga dy shpërthime mëngjesin e sotëm.
Në zhvillime të tjera Departamenti amerikan i Mbrojtjes konfirmoi vdekjen e 7 ushtarëve amerikanë pas rrëzimit të helikopterit dje në Bagdad, për të cilin përgjegjësinë e morën kryengritës sunit të lidhur me Al-Kaidën.
XS
SM
MD
LG