Ndërlidhjet

SHKUP


Komisioneri evropian për Zgjërimin Oli Rehn u ka bërë thirrje qeverisë dhe partive politike në Maqedoni të vendosin dialogun politik, pasi gjendja e tanishme politike nuk do t'i kontribuojë proceseve integruese të Maqedonisë.
"Tani presim më shumë nga ju pasi jeni shtet kandidat për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Duhet t'i përmbushni standardet pasi anëtarësimi nuk është proces automatik", ka thënë Oli Rehn, i cili në Shkup po merr pjesë në një konferencë me temën "Marrëveshja e Ohrit-një hap përpara".
Oli Rehn gjithashtu ka veçuar qëndrimin korrekt të Maqedonisë në raport me çështjen e Kosovës.
XS
SM
MD
LG