Ndërlidhjet

BAGDAD


Armata amerikane tha se shumica e operacioneve të sigurisë kanë filluar të zbatohet në Bagdad, ndërsa trupat amerikane dhe irakiane kanë filluar të arrijnë në kryeqytet. Ndërkohë, të paktën 20 veta e kanë humbur jetën nga shpërthimet e sotme në Irak.
Ushtria e Shteteve të Bashkuara gjithashtu njoftoi se 4 marinca amerikanë kanë humbur jetën në përleshjet në krahinën Al-Anbar.
XS
SM
MD
LG