Ndërlidhjet

SHKUP


Zëvendësi i kryenegociatorit të KB për statusin e Kosovës, Albert Rohan ka biseduar sot në Shkup me presidentin Branko Cërvenkovski mbi propozimin e Martti Ahtisaarit për zgjidhjen e statusit të Kosovës.
Në komunikatën e lëshuar nga presidenca thuhet se Cërvenkovski ka shprehur kënaqësi që në propozimin e Ahtisaarit, çështja e kufirit Kosovë-Maqedoni vlerësohet si çështjet teknike, e jo politike.
Mbështetje për planin e Ahtisaarit, Albert Rohan ka marrë edhe nga kryeministri Nikolla Gruevski dhe ministri i Jashtëm, Antonio Milloshoski.
XS
SM
MD
LG