Ndërlidhjet

ROMË


Ministria e Brendshme e Italisë ka urdhëruar që 5 ndeshje futbollistike në ligën kryesore, javën e ardhshme të luhen pa publik për shkak se stadiumet nuk i kanë plotësuar standardet e sigurisë. Ndër klubet që përfshihen nga masat e fundit janë AC Milan dhe Inter Milan.
Vendimi i sotëm pasoi vrasjen e një polici në një ndeshje të javës së kaluar.
XS
SM
MD
LG