Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia irakiane tha se persona të armatosur dhe të uniformuar vranë të paktën 11 civilë dhe rrëmbyen 13 të tjerë në qytetin Imam në jug të Bagdadit.
Incidenti ndodhi në kohën kur trupat amerikane dhe irakiane po i vazhdojnë operacionet në kryeqytet, me qëllim që t'u japin fund luftimeve.
Po sot, ushtria amerikane tha se ka vrarë 8 kryengritës në një sulm nga ajri në afërsi të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG