Ndërlidhjet

MEKA


Grupimet rivale politike palestineze, Hamas dhe Fatahu janë pajtuar që ta formojnë qeverinë e unitetit kombëtar, pas dy ditëve të bisedimeve në Mekë. Sipas burimeve palestineze, thuhet se kryeministër do të mbetej Ismail Hanyiah nga Hamasi, ndërsa në postin e ministrit të brendshëm dhe atij të jashtëm do të emëroheshin persona të pavarur.
XS
SM
MD
LG