Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatori amerikan Barack Obama sot edhe zyrtarisht paraqet kandidaturën për president të Shteteve të Bashkuara nga rradhët e demokratëve.
Në rast të fitores, Barack Obama do të ishte presidenti i parë afro-amerikan.
Kandidatët kryesor presidencial nga rradhët e demokratëve janë Hillary Clinton, Joseph Biden dhe Barack Obama.
XS
SM
MD
LG