Ndërlidhjet

PEKIN


Dita e tretë e bisedimeve ndërkombëtare për asgjësimin e programeve bërthamore të Koresë Veriore ka përfunduar pa sukses.
I dërguari i lartë japonez që mori pjesë në takimin,
Keinichiro Sasae, tha se 6 palët janë ende të ndarë lidhur me disa çështje.
Sot agjenda përfshinte diskutimin mbi propozimin e Kinës për zbatimin e marrëevshjes së vitit 2005, e cila i bën thirrje për çarmatim Koresë së Veriut në këmbim të garancave për ndihma dhe siguri.
XS
SM
MD
LG