Ndërlidhjet

MITROVICË


Udhëheqësit e Kosovës sot kanë bërë një udhëtim me një helikopter të NATO-s në pjesën veriore të Kosovës, për t'u njoftuar me masat e sigurisë atje.
Presidenti Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Agim Çeku kanë fluturuar deri në kufirin me Serbinë.
Zëdhënësi i NATO-s ka thënë se Sejdiu dhe Çeku e kanë vizituar edhe bazën e vetme të NATO-s në pjesën veriore të Kosovës, transmeton agjencia Reuters burime të NATO-s dhe të policisë.
XS
SM
MD
LG