Ndërlidhjet

UASHINGTON


Duket që Irani është i përcaktuar për të izoluar veten në kontestin rreth programeve bërthamore, ka deklaruar nënsekretari amerikan për çështje politike. Nicholas Burns ka thënë se Teherani gëzon mbështetjen e një numri të vogël vendesh, dhe ka përsëritur ofertën amerikane për bisedime rreth programeve bërthamore.
Ndërkohë, ambasadori i Iranit në Kombet e Bashkuara i ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se kanë fabrikuar ndërlikimin e këtij vendi në sulmet kundër trupave amerikane në Irak.
XS
SM
MD
LG