Ndërlidhjet

MYNIH


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates paralajmëroi se të gjitha vendet anëtare të NATO-s do t'i ndjenin pasojat evendtuale të dështimit të politikës amerikane për ta stabilizuar Irakun. Gates tha më tej se dështimi për të krijuar një situatë stabile dhe për të formuar një Irak që mund të qeverisë me vehtën, mund të rezultojë me konflikte tjera në Lindjen e Mesme dhe më shumë terrorizëm. Gates i bëri këto komente në Konferencën për Sigurinë që po mbahet në Mynih.
XS
SM
MD
LG