Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian do të kërkojnë nga Martti Ahtisaari, më shumë sqarime rreth planit të tij, për t'a çuar përpara procesin për zgjidhjen e statusit të Kosovës. Në takimin që mbahet sot në Bruksel, pritet që ministrat e 27 vendeve anëtare të familjes evropiane të përkrahin propozimin e Martti Ahtisaarit për Kosovën.
Poashtu ministrat e Jashtëm të familjes evropiane, do t'a diskutojnë edhe çështjen e sigurisë në Kosovë, pas protestave të së shtunës me ç'rast u vranë dy persona. Në takim pritet të merr pjesë edhe presidenti Fatmir Sejdiu dhe kryeadministratori Joachim Ruecker.
XS
SM
MD
LG