Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 64 veta janë vrarë dhe më shumë se 150 janë plagosur në një shpërthim të fuqishëm që ka ndodhur sot në tregun në qendër të Bagdadit. Sulmi ka ndodhur në kohën kur qeveria urdhëroi disa momente qetësi në përkujtim të një vjetorit të sulmit ndaj xhamisë së shenjtë shiite në Samara.
XS
SM
MD
LG