Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates kërkoi nga autoritetet pakistaneze përkrahje kundër ndonjë ofenzive të mundshme të talibanëve në Afganistan.
Gates, i cili po viziton Pakistanin për herë të parë në cilësinë e sekretarit të Mbrojtjes, tha se bisedimet e tij me presidentin pakistanez Pervez Musharaf dhe komandantët amerikanë, janë fokusuar në mënyrat e rritjes së presionit ndaj militantëve në kufirin e Pakistanit me Afganistanin.
XS
SM
MD
LG