Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian aprovuan sot planet për zbatimin e sanksioneve të Kombeve të Bashkuara ndaj Iranit. Ndërkohë shefi për Politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian Javier Solana bëri thirrje për ripërtrirjen e dialogut me Iranin.
XS
SM
MD
LG