Ndërlidhjet

BRUKESL


Bashkimi Evropian thotë se do të punoj për ta bindur Rusinë për planin e Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës. "Ne do të vazhdojmë të diskutojmë me kujdes për propozimin me Rusinë dhe shpresoj se do të gjejmë zgjidhje që do ta forcoj stabilitetin në Ballkanin Perëndimor", tha ministri i jashtëm gjerman, Frank-Walter Steinmeier para takimit të ministrave të jashtëm të BE-së sot në Bruksel.
XS
SM
MD
LG