Ndërlidhjet

PRISHTINË


Policia ka njoftuar se mbrëmë ka bastisur zyrat e lëvizjes "Vetëvendosje" në disa komuna dhe me këtë rast ka arrestuar tre persona që janë përpjekur për ta penguar këtë aksion. Zëdhënësi i policisë, Veton Elshani ka thënë se ky askion ishte pjesë e hetimeve lidhur me protestat e dhunshme të së shtunës. Njëri nga liderët e "Vetëvendosjes", Glauf Konjufca e ka konfirmuar këtë aksion të policisë dhe ka thënë se udhëheqësi i lëvizjes, Albin Kurti edhe mëtutje po mbahet i arrestuar, ndërsa katër veprimtarë janë dënuar me nga 40 ditë burgim e njëri me 15 ditë. Sipas tij, qëllimi i aksionit policor është mbyllja e zyrave dhe pengimi i veprimtarisë së "Vetëvendosjes".
XS
SM
MD
LG