Ndërlidhjet

LOS ANXHELOS


Grupi Dixie Chicks doli fitues i madh në ceremoninë e dhënies së çmimeve Grammy në Los Axhelos. Ky grup fitoi çmimin për valbumin më të mirë të vitit, pastaj fitoi edhe në kategorinë e incizimeve dhe për këngën më të mirë të vitit. Fitues të tjerë të çmimeve më të larta të industrisë muzikore janë edhe grupi Red Hot Chili Peppers dhe këngëtarja e bluzit, Mary J. Blage.
XS
SM
MD
LG