Ndërlidhjet

PRISHTINË


Policia e UNMIK-ut sot ka pranuar se Mon Balaj dhe Arben Xheladini kanë vdekur nga plumbat e gomës.
Komisioneri i policisë Steven Curtis dhe zëvendës-shefi i UNMIK-ut Steven Shook, kanë premtuar një hetim gjithëpërfshirës për rrethanat e vrasjes, si dhe një hetim lidhur me aktivitetet e lëvizjes Vetëvendosje.
Ndërkohë lideri i kësaj lëvizje, Albin Kurti sot pritet të ketë paraqitjen e parë para gjykatës.
XS
SM
MD
LG