Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 15 veta kanë humbur jetën dhe rreth 30 janë plagosur nga shpërthimi i një kamioni me eksploziv në pjesën perëndimore të Bagdadit. Policia tha se kamioni ka shpërthyer para një depoje të ushqimit në një lagje me popullsi të përzier shiite dhe sunite.
Sulmi i sotëm ndodhi një ditë pas shpërthimeve të trefishta në Bagdadit, që lanë mbi 80 të vdekur.
XS
SM
MD
LG