Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dhoma Përfaqësuese e Kongresit të Shteteve të Bashkuara sot e fillon debatin për propozim-rezolutën që e kundërshton planin e presidentit Bush për dërgimin e trupave shtesë në Irak. Ky propozim–dokument, që mbështetet nga shumica e demokratëve dhe disa republikanë, nuk është e obligueshme për presidentin por ai synon dërgimin e mesazhit të fuqishëm për kundërshtimin ndaj dërgimit të 21500 trupave të reja në Irak. Planifikohet që për këtë rezolutë do të votohet të premten.
XS
SM
MD
LG