Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeadministratori Joachim Ruecker dhe presidenti Fatmir Sejdiu thanë se vendet anëtare të Bashkimit Evropian mbështesin planin për statusin e Kosovës të Martti Ahtisaarit. Këto komente ata i bënë sot pas kthimit nga Brukseli, ku u takuan me komisionarin e BE-së për zgjerim, Olli Rehn dhe morën pjesë në mbledhjen e Bashkimit Evropian për Ballkanin perëndimor.
XS
SM
MD
LG